- Szczegóły
Zapraszamy do zapoznania się z e-planszami. Linki znajdują się poniżej:
- Szczegóły
Zgodnie z Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnym Poradnictwie Obywatelskim oraz Edukacji Prawnej (DZ. U. Z 2015 r. poz. 1255) powiat Szczecinecki od dnia 1 stycznia 2024 r. realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Od 1 stycznia 2024r. Punkt Niedopłatneo Poradnictwa Obywatelskiego w powiecie Szczecineckim prowadzi Zaborskie Towarzystwo Naukowe.
https://darmowapomoc.com.pl/punkty-pomocy/zachodnio-pomorskie/powiat-szczecinecki-punkt-nr-3
Na stronie internetowej https://powiat.szczecinek.pl/, a także na stronie poświęconej darmowej pomocy prawnej https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/ znajdują się informacje komu, w jakich przypadkach i w jakim zakresie przysługiwać będzie nieodpłatna pomoc prawna.
- Szczegóły
Szanowni Państwo!
Informujemy, że od 1 stycznia 2023r. Zaborskie Towarzystwo Naukowe nie prowadzi punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego dla powiatu Szczecineckiego.
- Szczegóły
W miesiącu listopadzie i grudniu 2022 roku odbyły się kolejne spotkania z edukacji prawnej w powiecie szczecineckim, które prowadziła adwokat i doradca obywatelski Małgorzata Radej.
- Szczegóły
Dnia 15 listopada 2022r. odbyło się spotkanie z edukacji prawnej w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku ul. Mickiewicza 2. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy powiatu szczecineckiego oraz słuchacze Uniwersytetu III Wieku.
- Szczegóły
Zapraszamy do zapoznania się z E-planszami. Link znajduje się poniżej:
Z CZEGO KOMORNIK MOŻE ŚCIĄGNĄĆ DŁUG
MAJĄTEK WSPÓNY MAŁŻONKÓW- Z CZEGO KONKRETNIE SIĘ SKŁADA?
STRÓJ URZĘDOWY PRZEDSTAWICIELI ZAWODÓW PRAWNICZYCH
- Szczegóły
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z E-PORADNIKAMI:
- Szczegóły
Mediacja to sposób na wypracowanie satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych i poufnych rozmów. Rozmowy te prowadzi mediator - bezstronna i neutralna osoba trzecia. Do jego zadań, w czasie trwania mediacji, należy wspieranie komunikacji, łagodzenie ewentualnego napięcia lub stresu i pomoc w osiągnieciu porozumienia.
- Szczegóły
CO TO JEST I JAK DOCHODZI DO WSZCZĘCIA PROCEDURY?
- Bezpłatna instytucja uregulowana w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
- Podejmowanie interwencji w środowisku wobec rodziny dotkniętej przemocą odbywa się w oparciu o procedurę „Niebieskie Karty” i nie wymaga zgody osoby dotkniętej przemocą w rodzinie.
- Wszczęcie procedury „Niebieskie Karty” następuje przez wypełnienie formularza „Niebieska Karta” w przypadku powzięcia, w toku prowadzonych czynności służbowych lub zawodowych, podejrzenia stosowania przemocy wobec członków rodziny lub w wyniku zgłoszenia dokonanego przez członka rodziny lub przez osobę będącą świadkiem przemocy w rodzinie.
Strona 1 z 5