Problematyka rozdzielności majątkowej między małżonkami uregulowana jest w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Co istotne, zasadą jest powstanie, z chwilą zawarcia związku małżeńskiego, wspólności ustawowej. Wspólność ta skutkuje tym, że majątek powstały czy nabyty w trakcie trwania związku małżeńskiego (wspólnoty ustawowej) stanowi współwłasność małżonków.

Problematyka wypadków powstałych przy i w związku z wykonywaniem pracy jest bardzo istotnym elementem prawa pracy, uregulowanym w kilku aktach prawnych.

Podstawowy dla tej problematyki jest przepis art. 234 Kodeksu Pracy, w którym ustawodawca uregulował obowiązki pracodawcy w razie zaistnienia wypadku przy pracy bądź wypadku, który zaistniał w związku z pracą.

Ustalanie i podwyższanie alimentów to kluczowe zagadnienia w postępowaniach cywilnych związanych z utrzymaniem dzieci. Sąd, decydując o wysokości alimentów, bierze pod uwagę szereg czynników, które wpływają na ostateczne orzeczenie. Jakie czynniki są brane pod uwagę przy ustalaniu alimentów, kiedy można ubiegać się o ich podwyższenie i jakie dowody trzeba przedstawić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Zachęcamy do zapoznania się z E-poradnikami, linki znajdują się poniżej:

 
 
 

Zapraszamy do zapoznania się z e-planszami. Linki znajdują się poniżej:

KORZYŚCI Z MEDIACJI 

PRAWNIK, MECENAS, ADWOKAT – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ

W dniu 21 maja 2024 roku w godz. 9.30-10.15  w Klubie Seniora "+" w Gniewkowie przy Placu 700-lecia 16 zostato przeprowadzone spotkanie w ramach edukacji prawnej.

Dnia 7 maja 2024 roku w "Klubie Seniora +" odbyły się warsztaty dotyczące edukacji prawnej w wymiarze jednej godziny lekcyjnej.

Tematem spotkania było  prawo rodzinne oraz opiekuńcze. Szczególną uwagę poświęcono na zasady  uzyskiwania rozwodu, podział majątku - zarówno po rozwodzie jak i w trakcie rozwodu,  ustalanie kontaktów z dziećmi czy sprawy alimentacyjne. Seniorzy chętnie uczestniczyli w warsztatch, zadawali wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiedział mgr prawa, doradca obywatelski, mediator Radosław Robiński.

Dnia 19 marca 2024 roku w godz. 9.30-11.45 w "Klubie Seniora +" odbyły się warszataty dotyczące edukacji prawnej.

Samochód, z racji swojej złożonej konstrukcji, jest na rynku wtórnym rzeczą która często może posiadać wiele wad ukrytych, niewidocznych na pierwszy rzut oka i niedających się wychwycić przy oględzinach przed zakupem. Niektóre wady ukryte przez sprzedającego, dają się wychwycić dopiero po jego zakupie Na szczęście, przepisy prawa chronią kupującego, a nowy nabywca może dochodzić od sprzedawcy odpowiedzialności na zasadach rękojmi.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi e-poradnikami. Link znajduje się poniżej:

PRAWA DLA KOBIET CZ. II