Jeśli nie stać Cię na kupno własnego mieszkania, czy wynajem mieszkania od osoby prywatnej na wolnym rynku, możesz skorzystać z lokalu mieszkalnego z zasobów gminy , tzw. mieszkanie komunalne.

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnym Poradnictwie Obywatelskim oraz Edukacji Prawnej (DZ. U. Z 2015 r. poz. 1255) powiat bytowski od dnia 1 stycznia 2016 r. realizuje zadanie  zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na UDZIELANIU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ / NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO.
Od 1 stycznia 2021r. Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w powiecie bytowskim prowadzi ZABORSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE.

https://darmowapomoc.com.pl/punkty-pomocy/pomorskie/powiat-bytowski-npo

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Ochrona pracownic w ciąży ma silne umocowanie w przepisach prawa pracy, czego najlepszym (ale nie jedynym) przykładem jest przepis art. 177 § 1 k.p. Zgodnie z tym przepisem pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Dnia 9 lipca 2018 r. weszła w życie zmiana przepisów Kodeksu cywilnego odnosząca się do przedawnienia roszczeń. Ogólny termin przedawnienia uległ skróceniu do 6 lat, a w większości przypadków skutki jego upływu nastąpią ostatniego dnia roku kalendarzowego. Znacząco zmienione zostały również zasady przedawnienia roszczeń przysługujących przedsiębiorcom przeciwko konsumentom.

 

Do tej pory w przepisach części ogólnej Kodeksu cywilnego istniały trzy terminy przed

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Od 1 czerwca br. ponownie będzie można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez adwokata, radcy prawnego czy doradcę obywatelskiego w punktach mieszczących się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bytowie oraz Miastku.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z wirusem COVID-19 oraz kierując się dobrem i bezpieczeństwem klientów korzystających z usług Punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego od 25 marca 2020 r. do odwołania porady będą udzielane wyłącznie telefonicznie lub internetowo.

Telefon: (059) 822 52 15

E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

MOŻLIWOŚĆ ODROCZENIA SPŁATY KREDYTÓW Z POWODU ZAGROŻENIA ROZPSTRZESTRZENIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA COVID-19

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż punkt nieodpłatnych porad obywatelskich w Miastku w dniu 27 grudnia 2019r. (piątek) będzie nieczynny. Z porad będzie można skorzystać w dniu 21 grudnia 2019r. (sobota) w godzinach od 07.30 do 11.30. 

Zapraszamy do korzystania z darmowych porad obywatelskich. 

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Szanowni Państwo!

Informujemy, iz punkt nieodpłatnych porad obywatelskich w Bytowie w dniach 24 grudnia 2019r. (wtorek) i 31 grudnia 2019r. (wtorek) będzie czynny w godzinach od 11.30 do 14.00.
 
Zapraszamy do korzystania z darmowych porad obywatelskich. 

Zdju0119cie logo wprowadzenie

W dniu 14 listopada 2019r. w Gminnym Centrum Kultury w Czarnej Dąbrówce odbyły się warsztaty edukacyjne dla seniorów. Warsztaty poprowadziła doradca obywatelski Marta Wilkońska – Żuralska.

 

Podczas warsztatów omówiono tematykę dotyczącą prawa spadkowego. Omówiono umowę darowizny, umowę dożywocia oraz testament. Następnie wskazano ideę nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (komu przysługuje, jak wygląda i jaki jest jego zakres) oraz wskazano punkty nieodpłatnych porad obywatelskich funkcjonujące na terenie powiatu bytowskiego. Na zakończenie udzielono odpowiedzi na zapytania uczestników oraz rozdano ulotki Zaborskiego Towarzystwa Naukowego dotyczące omawianych zagadnień oraz funkcjonowania punktów nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie bytowskim.