- Szczegóły
Postępowanie upadłościowe wobec osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej jest często wykorzystywanym sposobem oddłużania osób, które popadły w nadmierne zadłużenie. Postępowanie to uregulowane jest w ustawie z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe.
- Szczegóły
Kontakty rodzica z małoletnim dzieckiem są fundamentalnym prawem i obowiązkiem wynikającym z relacji rodzinnych, a ich realizacja ma na celu zapewnienie dziecku prawidłowego rozwoju emocjonalnego oraz utrzymanie więzi rodzinnych. W przypadku konfliktów dotyczących kontaktów rodzica z dzieckiem, przepisy prawa rodzinnego przewidują możliwość uregulowania tej kwestii w drodze postępowania sądowego.
- Szczegóły
„Uprawnienia konsumenta w sytuacji niezgodności towaru z umową w świetle przepisów ustawy z dnia 30.05.2014r. o prawach konsumenta (Dz.U.2020.287 t.j. z dnia 2020.02.21) obowiązujących po 1 stycznia 2023r.”
- Szczegóły
Zachęcamy do zapoznania się z E-poradnikami, linki znajdują się poniżej:
- Szczegóły
Zapraszamy do zapoznania się z e-planszami. Linki znajdują się poniżej:
- Szczegóły
Dnia 7 maja 2024 roku w "Klubie Seniora +" odbyły się warsztaty dotyczące edukacji prawnej w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych.
- Szczegóły
Dnia 23 kwietnia 2024 roku w "Klubie Seniora +" w wymiarze 3 godzin lekcyjnych odbyły się warsztaty dotyczące edukacji prawnej.
- Szczegóły
Umowa najmu znajduje dość częste zastosowanie w praktyce. Coraz więcej słyszy się także o najmie okazjonalnym. Poznajmy więc prawa i obowiązki a także różnice wynikające z tych umów.
- Szczegóły
Zostałeś ojcem? – GRATULACJE !!!
Czy wiesz, że Kodeks Pracy przyznaje ojcom nowonarodzonych dzieci możliwość skorzystania z części urlopu macierzyńskiego, nazywany potocznie „ tacierzyńskim”.
Urlop macierzyński to obowiązkowy urlop, przysługujący każdej kobiecie – pracującej, która urodziła dziecko/dzieci bez względu na rodzaj umowy o pracę, na podstawie której jest zatrudniona.
- Szczegóły
- Zachowek jest bardzo ważną instytucją prawa spadkowego, odzwierciedlającą zasadę, zgodnie z którą osoby najbliższe zmarłego mają prawo do udziału w jego majątku na wypadek rozporządzenia przez niego swoim majątkiem. Kwestia zachowku szczegółowo uregulowana jest w art. 991-1011 kodeksu cywilnego.
Strona 1 z 3