Według badania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) pokazującego liczbę godzin, jaką spędzają w pracy mieszkańcy poszczególnych krajów (w 2021 r.) Polska znajduję się w czołówce, a przeciętny polak spędza w pracy 1928 godzin w ciągu roku. Dla porównania wg tego samego badania uważani za pracoholików Japończycy pracują niecałe 1700 godzin rocznie.

Ustawodawca w sprawach karnych wprowadził możliwość aby zakończyć sprawę w trybie konsensualnym, co oznacza, że proponowana jest kara jeszcze przed wydaniem przez Sąd wyroku.  Taki sposób zakończenia procesu karnego uregulowany został w art. 387 kodeksu postępowania karnego.

W dniach 13-23.09 w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie w wymiarze 4 godzin lekcyjnych odbyły się warsztaty dla uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się z E-poradnikami, linki znajdują się poniżej:

Zapraszamy do zapoznania się z e-planszami. Linki znajdują się poniżej:

UPRAWNIENI DO KORZYSTANIA Z NP

METODY OSZUSTW 

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnym Poradnictwie Obywatelskim oraz Edukacji Prawnej (DZ. U. Z 2015 r. poz. 1255) powiat Kołobrzeski od dnia 2 stycznia 2024 r. realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Od 2 stycznia 2024r. Punkt Niedopłatnej Pomocy Prawnej w powiecie Kołobrzeskim prowadzi Zaborskie Towarzystwo Naukowe.

https://darmowapomoc.com.pl/punkty-pomocy/zachodnio-pomorskie/powiat-kolobrzeski-npp/169-punkty-pomocy/3399-powiat-kolobrzeski-npp

 

Na stronie internetowej https://www.powiat.kolobrzeg.pl/, a także na stronie poświęconej darmowej pomocy prawnej https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/ znajdują się informacje komu, w jakich przypadkach i w jakim zakresie przysługiwać będzie nieodpłatna pomoc prawna.