Konstytucja RP gwarantuje każdej osobie prawo do sądu. To prawo realizuje się m.in. poprzez możliwość domagania się przez osobę fizyczną ustanowienia pełnomocnika z urzędu w postępowaniu cywilnym. Pełnomocnikiem w postępowaniu cywilnym może być tylko adwokat lub radca prawny.

E-Sąd doręczył nakaz zapłaty wydany w EPU. Co można z tym zrobić?

Sąd z Lublina doręczył nakaz zapłaty.  Co można z tym zrobić? 

Zachęcam do przeczytania tego artykułu. Został on napisany przede wszystkim dla osób, które np. wcześniej nie uczestniczyły w żadnym postępowaniu sądowym i nie wiedzą dlaczego dostały nakaz zapłaty w dodatku z Lublina a nie z Sądu w miejscu zamieszkania lub nie miały żadnych długów i nie wiedzą w jaki sposób i czy w ogóle można bronić się przed nieuzasadnionym obowiązkiem zapłaty, czy nie zgadzają się z żądaniem zapłaty bo dług jest spłacony albo zapłacony częściowo, albo po prosu uznają, że dług jest zasadny i chcą go dla świętego spokoju zapłacić by uniknąć komornika i egzekucji.         

Od dnia 14 czerwca 2021r. porady w Powiecie Goleniowskim będą świadczone w trybie stacjonarnym. 

 

Rejestracja pod nr tel. 91 471 02 24 lub przez stronę internetową np.ms.gov.pl.

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnym Poradnictwie Obywatelskim oraz Edukacji Prawnej (DZ. U. Z 2015 r. poz. 1255) powiat goleniowski od dnia 1 stycznia 2016 r. realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na UDZIELANIU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ / NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO.
Od 1 stycznia 2021r. Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w powiecie goleniowskim prowadzi ZABORSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE.
https://darmowapomoc.com.pl/punkty-pomocy/zachodnio-pomorskie/powiat-goleniowski

Na stronie internetowej https://www.powiat-goleniowski.pl/a także na stronie poświęconej darmowej pomocy prawnej https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/ znajdują się informacje komu, w jakich przypadkach i w jakim zakresie przysługiwać będzie nieodpłatna pomoc prawna.