Roszczenie jest to prawo będące uprawnieniem jednej osoby do żądania od oznaczonej, drugiej osoby zachowania się w ściśle określony sposób, np. poprzez zapłacenie zobowiązania, przystąpienie do umowy, naprawienie szkody.

Porady z dniem 4 maja 2021r. będą świadczone w trybie stacjonarnym.

Od dnia 22 marca 2021r. do odwołania, porady będą świadczone telefonicznie.

Od dnia 1 marca 2021r. porady w Powiecie Białogardzkim będą świadczone w trybie stacjonarnym. 

 

Rejestracja pod nr tel. 94 312 09 14 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnym Poradnictwie Obywatelskim oraz Edukacji Prawnej (DZ. U. Z 2015 r. poz. 1255) powiat białogardzki od dnia 1 stycznia 2016 r. realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na UDZIELANIU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ / NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO.
Od 1 stycznia 2021r. Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w powiecie białogardzkim prowadzi ZABORSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE.
https://darmowapomoc.com.pl/punkty-pomocy/zachodnio-pomorskie/powiat-bialogardzki

Na stronie internetowej http://www.powiat-bialogard.pl/a także na stronie poświęconej darmowej pomocy prawnej https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/ znajdują się informacje komu, w jakich przypadkach i w jakim zakresie przysługiwać będzie nieodpłatna pomoc prawna.