Umowa darowizny nie jest umową wzajemną, a zobowiązania moralne z zasady nie mają żadnej doniosłości prawnej.

Na początek musisz dowiedzieć się, czy była to zwierzyna łowna. Do tej kategorii zalicza się łosia, sarnę, jelenia, daniela i dzika. Jeśli tak i do wypadku doszło podczas polowania, odpowiedzialność za szkodę ponosi dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego, który musi mieć polisę OC i z tego tytułu możesz ubiegać się o odszkodowanie. Aby to zrobić, należy zgłosić się do nadleśnictwa i ustalić, które koło łowieckie działa na danym terenie. Jeśli jednak było to inne zwierzę lub zwierzyna łowna, ale w tym czasie nie odbywało się polowanie, za zdarzenie odpowiada zarządca drogi, pod warunkiem, że nie ustawił znaku ostrzegawczego. W przypadku braku znaku lub trwającego polowania, zgłoś się do ubezpieczyciela, ponieważ masz duże szanse na otrzymanie odszkodowania z OC osoby odpowiedzialnej za szkodę.

Dnia 06.03.2024r. w  Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie w wymiarze 5. godzin lekcyjnych odbyły się warsztaty edukacyjne, które miały rozszerzyć świadomość prawną wśród młodzieży. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi e-planszami. Link znajduje się poniżej:

PRAWA DLA KOBIET CZ. II

Zapraszamy do zapoznania się z e-planszami. Linki znajdują się poniżej:

MAJĄTEK WSPÓLNY MAŁŻONKÓW – Z CZEGO KONKRETNIE SIĘ SKŁADA

MOBBING

Według nowych procedur po zatrzymaniu pijanego kierowcy, u którego zostanie stwierdzone nie mniej niż 1,5 promila alkoholu we krwi, policja tymczasowo zajmie jego pojazd na maksimum 7dni. Następnie prokurator orzeknie zabezpieczenie tego pojazdu, a sąd niemal automatycznie orzeknie przepadek pojazdu. Jednak Sąd będzie miał furtkę. Jeśli nie doszło do wypadku pod wpływem alkoholu, będzie mógł odstąpić od orzekania przepadku pojazdu.

Zgodnie z przepisami, ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w obszarze leśnym jest dopuszczalny tylko drogami publicznymi, takimi jak drogi krajowe, gminne, wojewódzkie, czy też ekspresowe, autostrady. Wjazd na drogi leśne dopuszczalny jest tylko wtedy, gdy znaki drogowe na to pozwalają. Każda inna droga w obszarze leśnym jest zamknięta dla ruchu. Nie dotyczy to inwalidów z zastrzeżeniem, że pojazd takich osób będzie posiadał odpowiedni identyfikator.

Wielu radców prawnych i aplikantów radcowskich na co dzień spotyka się z pytaniami „Czy radca prawny może występować przed sądem?” „Czy może mnie bronić w sprawie karnej?”, „Czy radca prawny zostaje kiedyś adwokatem?”, „Czy do reprezentowania mnie w sądzie powinienem zaangażować adwokata czy prawnika?”. Wśród członków samorządu radcowskiego czy adwokackiego pytania te i podobne mogą wywoływać uśmiech na twarzy, jednak świadczą one o tym, jak trudno potencjalnym klientom odnaleźć się w prawniczym świecie, a tym samym znaleźć odpowiednią dla swoich potrzeb pomoc prawną. Dla osób ciekawych, kim jest właściwie ten „mecenas” i co może radca prawny, a także dla osób poszukujących pomocy prawnej kilka ważnych i ciekawych informacji. Warto już na wstępie zaznaczyć, że chodzi nie tylko o poprawne posługiwanie się tytułami zawodowymi, ale przede wszystkim o umiejętność świadomego wyboru osoby świadczącej pomoc prawną, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dnia 29 czerwca 2023r. w Domu Seniora "Bezpieczna Przyszłość"   w Ińsku odbyły się warsztaty dla seniorów w godz. 10:00-11:30. Tematyka spotkania obejmowała wybrane zagadnienia z zakresu mediacji ( na czym polegała, czym się różnią od rozprawy w sądzie oraz koszty mediacji)

20230613 KOMUNIKAT dot.22.06.2023 Ińsko page 0001

Podkategorie