Zapraszamy do zapoznania się z e-planszami. Linki znajdują się poniżej:

PRZEDAWNIENIE 

JAKIE DOKUMENTY PRZYGOTOWAĆ

Dnia 22 marca 2024 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Wodzie w godzinach 13.15-14.15 odbyły się warsztaty dotyczące uzależnienia od internetu wśród dzieci i młodzieży.

Wielu z nas ma dzieci i większość rodziców robi wszystko żeby wychowywać swoje dzieci najlepiej jak to możliwe. Jednak każdy rodzic, z różnym rzecz jasna nasileniem natknął się na problemy wychowawcze.

Dużymi krokami nadchodzi wiosna. Robi się coraz cieplej, zieleniej i radośniej. W nas samych też wstępuje nowa energia i po zimowym zmęczeniu coraz więcej nam „się chce”. Wychodzimy do ogrodu, robimy wiosenne porządki, a dla chwili relaksu mamy ochotę wybrać się na spacer. Nie ma w tym absolutnie nic złego, ani zdrożnego. Wręcz przeciwnie. Często również na spacer mamy ochotę wybrać się z naszym ukochanym zwierzakiem. Zwierzęta też są spragnione wiosny. Większość z nas idąc na wyprawę z psem korzysta ze smyczy, a czasami nawet kagańca. Nie raz i nie dwa nasze nogi niosą nas do lasu bo w lesie człowiek znajduje tak potrzebną cisze i spokój. Często też ma okazje pospacerować w samotności bo las jest tak duży, że oprócz okresu grzybobrania raczej nie ma opcji spotkania sąsiada i tu pojawia się pokusa……., a może tak odpiąć smycz i niech nasze kochane psisko też się nacieszy i się wybiega.

Potrącenia zadłużonych z wynagrodzenia i swiadczeń po zmianach

Jeśli jesteśmy dłużnkiami, osoba wobec której jesteśmy zobowiązani i nie regulujemy ciążących na nas zobowiązań osoba ta może wystapić do sądu o wydanie wyroku lub nakazu zapłaty, a potem uzyskać klauzulę wykonalności i wówczas taki wyrok lub nakaza zapłaty stanie się tytułem egzekucyjnym dającym podstawę do wszczęcia postępowania egzekucyjnego.  Komornik egzekucję z majątku dłużnika może prowadzić zarówno z wynagrodzenia za pracę, jeśli dłużnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, z wynagrodzenia należnego z tytułu o umowy zlecenia lub umowy o dzieło oraz innych przyznanych świadczeń, którymi mogą być również zasiłki chorobowe.

Dnia 1 marca 2024r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Wodzie odbyły się warsztaty skierowane do młodzieży w wymiarze 2 godzin lekcyjnych. Tematem spotkania była metodologia działania przestępców seksualnych w sieci.

Dnia 6 lutego 2024r. w  Miejskim Ośrodku pomocy Społecznej w Czarnej Wodzie odbyły się warsztaty skierowane do młodzieży w godz. 13.30-14.15; 14.25-15.10 Tematyką spokania były: Zagrożenia związane z udostępnieniem wrażliwych danych w internecie (w tym również zdjęć i informacji jedynie pozornie nieistotnych)

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi e-planszami. Link znajduje się poniżej:

ŚRODOWISKO PRACY CZ. II

Zapraszamy do zapoznania się z e-planszami. Linki znajdują się poniżej:

ZACHOWEK

RODZAJE ZATRUDNIENIA

Dnia 19  września 2023r. w  Salce TKKF UM w Czarnej Wodzie odbyły się warsztaty skierowane do mieszkańców w godz. 14:00-15:30. Tematyką spokania był: Zasady współżycia społecznego zwłaszxza w stosunkach sąsiedzkich.