W dniu 15 października 2021r. radca prawny i doradca obywatelski Marta Mazur-Kraweć przeprowadziła warsztaty z zakresu edukacji prawnej dla pracowników Gminnego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim z siedzibą w Mszanowie.

8 września 2021 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku przeprowadzone zostały warsztaty edukacyjne. Zajęcia poprowadzone zostały przez radcę prawnego, doradcę obywatelskiego Karola Pniewskiego.

Dnia 9 sierpnia 2021 roku odbyły się zajęcia edukacyjne w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Prowadzącym był radca prawny, doradca obywatelski Karol Pniewski. 

Z dniem 15 czerwca 2021r. powraca świadczenie nieodpłatnych porad prawnych w trybie stacjonarnym. 

Rejestracja pod numerem tel. 56 472 42 20, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez stronę internetową np.ms.gov.pl.

Uzyskanie prawa do świadczenia emerytalnego lub rentowego jest dla wielu osób, w tym rolników, realizacją wieloletniego wysiłku i wkładu w system zabezpieczenia społecznego. Możliwość faktycznego pobierania takich świadczeń w pełnej wysokości przez rolników zależna jest jednak co do zasady od zaprzestania prowadzenia przez nich jakiejkolwiek działalności rolniczej, pod rygorem daleko idących skutków prawnych, z obowiązkiem zwrotu nienależnie pobranych świadczeń włącznie.

Stan wiedzy prawnej dotyczący alimentów na dzieci bądź na małżonka po rozwodzie uznać należy za ugruntowany. Większość rodziców wie także, że alimenty na dzieci uzyskać można również, gdy rodzice nie pozostawali w sformalizowanym związku. Co jednak w sytuacji, gdy rodzice byli małżeństwem, żyją w rozłączeniu i chwilowo nie chcą się rozwodzić, ani ustanawiać separacji, a jedno z rodziców nie poczuwa się do partycypacji w kosztach utrzymania rodziny, a przede wszystkim dzieci?

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnym Poradnictwie Obywatelskim oraz Edukacji Prawnej (DZ. U. Z 2015 r. poz. 1255) powiat nowomiejski od dnia 1 stycznia 2016 r. realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na UDZIELANIU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ / NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO.
Od 1 stycznia 2021r. Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w powiecie nowomiejskim prowadzi ZABORSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE.
https://darmowapomoc.com.pl/punkty-pomocy/warminsko-mazurskie/powiat-nowomiejski

Zdju0119cie logo wprowadzenie
Szanowni Państwo !

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2020 roku Zaborskie Towarzystwo Naukowe nie prowadzi punktu nieodpłatnych porad prawnych dla powiatu nowomiejskiego.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Domu Dziecka w Pacółtowie odbyły się warsztaty edukacyjne dla wychowanków tejże Placówki. Spotkanie poprowadziła radca prawny Natalia Górska.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

W dniu 4 listopada 2019r. w Klubie Rękodzieła Artystycznego "Pętelka" odbyło się spotkanie edukacyjne. Spotkanie poprowadziła radca prawny Małgorzata Koszewska.