- Szczegóły
Szanowni Państwo !
Informujemy, że od 1 stycznia 2019 roku Zaborskie Towarzystwo Naukowe nie prowadzi punktu nieodpłatnych porad prawnych dla Powiatu Kętrzyńskiego.
- Szczegóły
Szanowni Państwo !
Informujemy, że punkt nieodpłatnych porad prawnych w Kętrzynie przy ul. Pocztowej 9 w dniu 26 grudnia 2018 r. będzie nieczynny.
Z porad będzie można skorzystać:
- w poniedziałek 24 grudnia w godzinach 7.00 - 13.00
- w poniedziałek 31 grudnia w godzinach 7.00 - 13.00.
Zapraszamy do korzystania z darmowych porad.
- Szczegóły
W dniu 04 grudnia 2018 r. w siedzibie Stowarzyszenia "Uniwersytet Trzeciego Wieku" w Kętrzynie przeprowadzono spotkanie edukacyjne na temat prawa spadkowego. Wykład poprowadziła radca prawny Małgorzata Połubińska. |
- Szczegóły
- Szczegóły
Potrafimy godzinami rozmawiać o tym, co odróżnia jeden model smartfona od innego. Programy kulinarne w telewizji zachęcają nas do przykładania wielkiej wagi do najdrobniejszych szczegółów, różniących oferty poszczególnych restauracji. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarce internetowej słowa „duża różnica”, okaże się, że kwestia różnicy wieku między partnerami jest dla nas bardzo istotna i wiążemy z nią doniosłe, choć niejednolite konsekwencje. Niestety wielu z nas nie ma równie skrupulatnego podejścia do instytucji prawnych, dlatego często zupełnie różne albo co najwyżej podobne sytuacji prawne, traktowane są w ten sam sposób, a nawet tak samo nazywane.
- Szczegóły
w poniedziałki w godzinach 7:00 - 12:00,
we wtorki i czwartki godz. 11:00 - 16:00,
w środy i piątki godz. 9:00 - 14:30.
Zapraszamy do korzystania z darmowych porad prawnych !
- Szczegóły
- Szczegóły
- Szczegóły
kętCzym jest przemoc w rodzinie i jakie prawa przysługują ofierze
Definicję przemocy w rodzinie zawiera ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U.2015.1390). Zgodnie z nią przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób najbliższych oraz innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.
Strona 1 z 2