Zdju0119cie logo wprowadzenie

Powiat Pucki uruchomił trzy punkty w których można otrzymać wsparcie - w Pucku, we Władysławowie oraz w Kosakowie. Zapraszamy do korzystania z nich i jednocześnie dziękujemy władzom miast i gmin za wsparcie przy organizacji tych punktów.

Zdju0119cie logo wprowadzenie
Szanowni Państwo,
Informujemy, że od 1 stycznia 2017 roku Zaborskie Towarzystwo Naukowe nie prowadzi punktu nieodpłatnych porad prawnych dla Powiatu Puckiego.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Osoby, które nie kwalifikują się do uzyskania pomocy w ramach nieodpłatnych porad prawnych, mogą skorzystać z pomocy Biur Porad Obywatelskich. 

Zdju0119cie logo wprowadzenie
Wszyscy zasięgamy rady u innych. Zielarz mówi nam, w jaki sposób sporządzić określony napar z ziół. Doświadczony kierowca pomaga młodszemu w pierwszych próbach korzystania z myjni samochodowej. Babcie wprowadzają w arkana pielęgnacji niemowląt młode matki, a starzy majstrowie pokazują w jaki sposób osiąga się sprawność „złotej rączki”. 

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Mediacja jest sposobem rozwiązywania konfliktów międzyludzkich poprzez zawarcie ugody między stronami w obecności i przy pomocy mediatora.

Zdju0119cie logo wprowadzenie
SZANOWNI PAŃSTWO,
INFORMUJEMY, ŻE PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ WE WŁADYSŁAWOWIE, W OKRESIE LETNIM, TJ. W LIPCU I SIERPNIU, BĘDZIE CZYNNY CODZIENNIE W GODZINACH 9.00 - 13.00.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Przepisy kodeksu pracy w sposób jednoznaczny nakazują pracodawcy wydanie niezwłocznie pracownikowi świadectwa pracy po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku pracy. Pracodawca nie może uzależnić wydanie świadectwa pracy od uprzedniego rozliczenia się z nim pracownika.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Rozwód to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, dlatego warto się zastanowić, chociaż przez chwilę, czy na pewno rozwód, a może próba utrzymania małżeństwa - poprzez próbę porozumienia się z małżonkiem, a jeśli mamy z tym problemy, to możemy skorzystać z poradni małżeńskich, terapii małżeńskich, mediacji.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Warto w sposób świadomy i przemyślany podjąć decyzję, co się stanie z naszym majątkiem. Możemy przekazać swój majątek za życia lub rozporządzić nim na wypadek śmierci.

 

Zdju0119cie logo wprowadzenie

W Polsce dane o dłużnikach gromadzą biura informacji gospodarczej (BIG). Obecnie na rynku działa pięć takich podmiotów:
- Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (KRD)
- Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG InfoMonitor)
- Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (ERIF)
- Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (KBIG)
- Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych BIG S.A. (KIDT).