Umowa najmu stała się bardzo powszechną umową stosujemy ją jeśli z jakiś powodów nie możemy pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania, albo też gdy ze względu na naukę czy obowiązki służbowe zachodzi taka potrzeba, aby wesprzeć się wynajętym mieszkaniem.

W dniu10.06.2021r. odbyło się spotkanie edukacyjne z uczestnikami KLubu Seniora Koziołek w Skępem.

Spotkanie przeprowadził radca prawny Piotr Grzelak. 

Dnia 2 czerwca 2021r. odbyły się warsztaty dla młodzieży uczniów klasy II Zespołu Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie

W dniu 26.05.2021r. odbyło się spotkanie edukacyjne z uczniami z Zespołu Szkół w Skępem.

Spotkanie przeprowadził radca prawny Piotr Grzelak. 

Na wstępie należy wskazać, że choć potocznie natychmiastowe rozwiązanie z pracownikiemumowy o pracę z jego winy nazywane jest „zwolnieniem dyscyplinarnym” to kodeks pracy nieoperuje takich sformułowaniem. W art. 52 kodeksu pracy mowa jest za to o rozwiązaniu umowy opracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnym Poradnictwie Obywatelskim oraz Edukacji Prawnej (DZ. U. Z 2015 r. poz. 1255) powiat lipnowski od dnia 1 stycznia 2016 r. realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na UDZIELANIU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ / NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO.
Od 1 stycznia 2021r. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w powiecie lipnowskim prowadzi ZABORSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE.
https://darmowapomoc.com.pl/punkty-pomocy/kujawsko-pomorskie/powiat-lipnowski-skepe

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Kilkakrotnie słyszeliśmy już o metodach działania oszustów kontaktujących się z głównie z osobami starszymi stosujące tzw. metody "na wnuczka" czy "na policjanta."

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Czy jest jakieś wyjście w sytuacji kiedy spodziewamy się, że czeka nas bardzo długie postępowanie w sprawie zniesienia współwłasności i podziału majątku?

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Testament jest to rozporządzenie własnym majątkiem na wypadek śmierci.

Zdju0119cie logo wprowadzenie

Wczoraj tj. 14.09.2020r. w Remizie w Skępem odbyło się spotkanie edukacyjne z seniorami Stowarzyszenia Skępiacy w Skępem. W spotkaniu uczestniczyło 15 osób. Czas na pewno nie był tam stracony, ponieważ poruszono bardzo ciekawe tematy m.in.  z nieodpłatnej pomocy prawnej, mediacji, prawa konsumenckiego oraz prawa spadkowego.